Ugrás a tartalomra
Első OTP önkormányzati fórum a fejlesztésekért
Dátum
Kép

Elmondta, hogy a jövő városai nemcsak önmagukért, hanem a környező településekért is felelősséget vállalnak. A jövő városai nem pusztán közigazgatási, hanem fejlesztéspolitikai egységek is lesznek. Ezeknek a településeknek a jövőben nem versenyezniük kell egymással, hanem együttműködni. A fejlesztéspolitikát a jövőben a hagyományos közigazgatási egység mellett egyre inkább a funkcionális várostérségek alapján kell szervezni. Olyan szemléletet szeretnénk meghonosítani, amely nem a városok kizárólagosságán alapul, hanem a városok területi ellátásban viselt felelősségén – tette hozzá a miniszter.”

forrás: https://kapos.hu/

Egyeztetés a minisztériumban
Elsőként az közoktatási államtitkárral egyeztetett az MJVSZ új elnöke
Cser-Palkovics Andrást a pedagógusbér-emelésről szóló kormányzati előterjesztés kapcsán szakmai egyeztetésre hívta meg Kókayné Lányi Marietta, akivel megállapodtak abban, hogy szakpolitikai kérdésekben a jövőben is rendszeresen egyeztet a szövetséggel a minisztérium.
Cser-Palkovics András, az MJVSZ új elnöke
Cser-Palkovics András az MJVSZ új elnöke
Az MJVSZ kezdeményezi Magyarország Kormányánál, hogy minden, az önkormányzatokat érintő kérdésben – a döntés meghozatala előtt – kerüljön sor érdemi egyeztetésre a Szövetséggel.
Illusztráció: MJVSZ közgyűlés, 2025. Debrecen
Az MJVSZ egyeztetne az új kormánnyal
A közelmúltban számos, az önkormányzati rendszert és a települések jövőjét érintő elképzelés, felvetés és információ látott napvilágot. Arra kérjük a kormányt, hogy bármilyen változtatást szeretne a rendszerben, azt előtte az MJVSZ-el is egyeztessék.
Zalaegerszegen ültek össze a városvezetők.
Index: Kormányzati nagyágyúk és városvezetők ültek össze, hogy tisztázzák a vitás kérdéseket
Zalaegerszegen ülésezett a Megyei Jogú Városok Szövetsége (MJVSZ). A tanácskozás súlyát több polgármester részvétele mellett emelte, hogy Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter, valamint Lantos Csaba energiaügyi miniszter is Zala vármegyébe utazott tárgyalni a nagyvárosok vezetőivel. Az egyeztetésről Szita Károlyt, Kaposvár polgármesterét, az MJVSZ elnökét kérdeztük.
Gulyás Gergely egyeztetett a városvezetőkkel.
Gulyás Gergely: folytatni kell a megyei jogú városok fejlesztéssorozatát
Az elmúlt bő évtizedre jellemző fejlesztéssorozatot folytatni kell, ebben a kormány partnerként tekint a megyei jogú városokra és a polgármesterekre - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter Zalaegerszegen.